نمایندگان مجلس شورای اسلامی مقرر کردند میزان شهریه در هر دانشگاه یا مراکز آموزش عالی باید به صورتی باشد که حداقل استانداردها و کیفیت آموزشی در آموزش عالی کشور که مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت است رعایت گردد.

به گزارش مهر، نمایندگان مجلس در ادامه بررسی جزئیات طرح حمایت از تاسیس و تقویت موسسات و مراکز آموزش عالی غیر دولتی ماده 2 این طرح را نیز به تصویب رساندند و به کار بررسی آن در مجلس پایان دادند.

بر اساس ماده 2 این طرح، در مورد شهریه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی غیر دولتی کارگروهی مرکب از یک نماینده از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، یک نماینده از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، یک نماینده از دانشگاه آزاد اسلامی و یک نماینده به انتخاب روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی غیر دولتی که با تصویب این قانون تثبیت شده اند، خواهد بود.

کارگروه مذکور باید الگوی میزان شهریه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی را حداکثر ظرف دو ماه تهیه و جهت تصویب به هیئت وزیران ارائه نماید.

الگوی میزان شهریه حداکثر ظرف 3 ماه از تصویب این قانون باید به تصویب هیئت وزیران برسد.

بر اساس تبصره یک این ماده میزان شهریه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و یا شعب تحت پوشش یک دانشگاه در کشور بر اساس معیارهایی از قبیل نسبت هیئت علمی تمام وقت به دانشجو، ترکیب اعضای هیئت علمی (درصد مربی، استادیار، دانشیار، استاد)، سرانه فضای آموزشی، امکانات آموزشی، امکانات آزمایشگاهی و تحقیقاتی، سرانه فضای فرهنگی و ورزشی، نوع سیستم آموزشی (تمام وقت، آموزش از راه دور و یا مجازی)، نوع رشته و گروه (فنی و مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی، پزشکی، کشاورزی و هنر) مکان جغرافیایی، میزان نرخ تورم رسمی کشور و رتبه علمی در کشور، هزینه جاری، هزینه تعمیر و نگهداری و هزینه های توسعه ای کمی و کیفی تعیین می گردد.

بر اساس تبصره 2 این ماده میزان شهریه در هر دانشگاه یا مراکز آموزش عالی باید به صورتی باشد که حداقل استانداردها و کیفیت آموزشی در آموزش عالی کشور که مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت است رعایت گردد.رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.