تاريخ : | | نویسنده : goalnews

 

 

 

پاسخ لاريجاني به کلينتون

 

پاسخ لاريجاني به کلينتون:

راه مشترکي با شما نداريم که مذاکره کنيم

تهران ـ رييس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه آمريکا به خيال رخنه در صفوف علاقه‌مندان انقلاب اسلامي هر زمان رندانه بابي را مفتوح و از مذاکرات سخن مي‌گويد، تصريح کرد: ما راه مشترکي با شما نداريم که مذاکره کنيم.

به گزارش خبرنگار پارلماني ايرنا، علي لاريجاني روز يکشنبه و در نخستين جلسه علني مجلس پس از تعطيلات تابستاني در سخناني اظهار داشت: قيل و قالهاي زياده از حد آمريکا و صهيونيست‌ها پس از صدور قطعنامه نشانگر فکري است بي اساس و تصوري واهي است.

وي افزود: اين يک رسوايي براي آمريکا است که رياکارانه سخن از مذاکره پس از صدور قطعنامه مي‌ گويد.

رييس مجلس تصريح کرد که همگان بايد کيد آنان را بشناسند و با وحدت کلمه و با پايداري و استقامت سرود شورانگيز مقاومت سردهند و در بازي شطرنج دشمن قرار نگيرند.

لاريجاني ادامه داد: ملت رشيد و فهيم ايران درک عميقي از رفتارهاي استکبار دارد و به خوبي مي‌داند آمريکا در ادوار مختلف در جلوي منافع ايرانيان سنگ اندازي کرده است.

وي با يادآوري سالگرد 28 مرداد 1332 گفت: در آستانه 28 مرداد قرار داريم. جداي از خيانت توده‌اي هاي نفتي و اشتباه مصدق در انحلال مجلس و رفراندوم براي آن که مسير کودتا را باز کرد، سفارت آمريکا با همکاري انگليس پخش پول در بين اوباش، چند دهه سلطه استعماري خود را بر ملت ايران برقرار کرد.

وي يادآور شد: آمريکا پس از انقلاب اسلامي نيز به هر طريق که توانست خود را در مقابل ملت ايران قرار داد، از تجزيه طلبي تا کودتا، جنگ تحميلي و امروز ماجراجويي موضوع هسته‌اي ايران.

رييس مجلس افزود: اين کارنامه سياه آمريکا در مقابل ايرانيان است، بنابراين نبايد ساده لوحانه با چنين سياست‌هاي مزورانه روبه رو شد.

لاريجاني يادآور شد: حال هيلاري کلينتون وزير امور خارجه منت مي‌گذارد که حاضر است در افغانستان با ايران مذاکره کند.

وي خطاب به آمريکايي‌ها گفت: شما در افغانستان خيانت کرديد، ما با اصل و فرع تجاوز آمريکا و ناتو در افغانستان و ظلم بر ملت افغان مخالف هستيم. ما راه مشترکي با شما نداريم که مذاکره کنيم.

لاريجاني تصريح کرد که اينجا است که معناي سخن رهبر فرزانه انقلاب در سال گذشته دقيقا فهم مي‌شود که فرمودند در پس اين دست‌هاي دراز شده مخملي ماهيت چدني آن ديده مي‌شود.

وي حرکت مجلس شوراي اسلامي در مصوبه اخير الزام دولت در مقابله به مثل را تحسين برانگيز و به موقع اعلام کرد.

رييس مجلس ادامه داد: آمريکا بايد بداند که مجلس شوراي اسلامي با دقت رفتارهاي آنان را رصد مي‌کند و آنها تصور نکنند با القاي الفاظ متفاوت مي‌توانند بار خيانت خود به ملت ايران را سبک کنند.

رييس مجلس در بخش ديگري از سخنان خود اظهار داشت: امروز آنچه بيش از هر زمان ديگري براي دست اندرکاران انقلاب با اهميت است تمرکز بر توسعه کشور و برطرف کردن مشکلات اقتصادي ملت است که دشمن مقصد خويش را در مشکل آفريني در اين بخش قرار داده است.

لاريجاني تاکيد کرد که در اين زمينه مجلس، دولت و قوه قضاييه با مشورت و رايزني در سطوح مختلف بايد زمينه فراخ و آسان براي سرمايه‌گذاري و توليد را فراهم کنند و از واردات بي‌رويه پرهيز کنند.

وي يادآور شد: با اين سخت گيري، تحريم‌ها به فرصت استقلال اقتصادي کشور تبديل مي‌شود و استقامت ملي در پناه چنين سياسي محقق مي‌شود.

لاريجاني همچنين بر ضرورت پرهيز از امور اختلافي جزئي و پرهيز از طرح مباحث بي‌خاصيت و انحرافي تاکيد کرد و از همه خواست تا مسير وحدت ملي کشور و همگرايي مسوولان در چارچوب رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب و قانون را مهيا کنند.

وي با بيان اين که قانون تعريف مشخصي دارد، گفت: آنچه مجلس شوراي اسلامي مصوب کند و مسير تاييد آن در شوراي نگهبان يا مجمع تشخيص مصلحت نظام طي شود، قانون است .

رييس مجلس همچنين گفت: مجلس شوراي اسلامي اين مبنايي روشن را مبناي همگرايي و وحدت مي‌داند و ان شاء الله با صدر و دور انديشي سالک اين طريق خواهد بود.

لاريجاني در بخش ديگري از سخنان خود با تبريک حلول ماه مبارک رمضان و بيان ويژگي‌هاي اين ماه، از خداوند تبارک و تعالي خواست حيات فردي و اجتماعي ملت عزيز را در اين ماه پربرکت سرشار از عنايات رباني خويش نمايد و قلوب ملت را به يکديگر نزديک و فکر و فسون ايادي شيطان اکبر و اصغر را خنثي کند.

سخنان لاريجاني با فريادهاي احسنت، احسنت و مرگ بر آمريکا نمايندگان مجلس همراه بود...../تحلیل:عصرایرانرپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.