تاريخ : | | نویسنده : goalnews

اخبار,اخبار سیاست خارجی,همکاری ایران با پاکستان


اخبار سیاست خارجی - روزنامه کامرسانت:
یار نزدیک آمریکا، متحد ایران شد

این مصوبه نمایندگان مجلس ایران، پایگاه قانونی ای را ایجاد و ساز و کار همکاری های تهران و اسلام آباد را در حل و فصل مسائل مربوط به تروریسم برون مرزی را فراهم می کند که مدت های مدیدی منبع تنش ها در مناسبات میان این دو کشور بوده است. طی دو ماه اخیر، گروهک تروریتسی «جیش العدل» علیه دولت ایران اعلام جنگ کرده، علیه نظامیان و مرزبانان ایرانی، یک سری حملات انجام داده است.

روزنامه کامرسانت روسیه نوشت: مجلس ایران توافقنامه مربوط به همکاری با پاکستان در عرصه امنیتی را تصویب کرد. این توافقنامه تلاش های دو کشور در مبارزه با تروریسم برون مرزی و قاچاق مواد مخدر را با یکدیگر پیوند می دهد. عامل این همکاری دو کشور، فعالیت روز افزون گروهک های تروریستی در خاک پاکستان علیه ایران بوده است. احتمال دارد آغاز این قرابت میان دو قدرت بزرگ منطقه ای که تاکنون در جناح های مخالف یکدیگر قرار داشته اند، در موازنه نیروها در خاور نزدیک و خاور میانه تغییرات چشمگیری به وجود آورد.

به گزارش تیک ، این مصوبه نمایندگان مجلس ایران، پایگاه قانونی ای را ایجاد و ساز و کار همکاری های تهران و اسلام آباد را در حل و فصل مسائل مربوط به تروریسم برون مرزی را فراهم می کند که مدت های مدیدی منبع تنش ها در مناسبات میان این دو کشور بوده است. طی دو ماه اخیر، گروهک تروریتسی «جیش العدل» علیه دولت ایران اعلام جنگ کرده، علیه نظامیان و مرزبانان ایرانی، یک سری حملات انجام داده است.

برای مثال، گروهک تروریستی «جیش العدل» مسئولیت کشته شدن 14 سرباز ایرانی در ماه نوامبر سال گذشته را برعهده گرفته است. در جریان یکی دیگر از حملات در ماه فوریه، پنج نفر از نظامیان ایرانی به اسارت گرفته شده و به پاکستان انتقال داده شدند. دیگر گروهک تروریستی با نام «جندالله» نیز شیوه های مشابهی را به کار می برد. از این رو، ایران بارها ضمن متهم کردن دولت پاکستان به نشان دادن اغماض در برابر اقدامات تروریست ها، به خاطر عدم تمایل اسلام آباد برای مبارزه علیه گروهک های ضد دولتی، در برابر این کشور مدعی شده بود.

هدف از توافقنامه مربوط به همکاری در عرصه امنیت، ایجاد وحدت میان تلاش های دو کشور در مبارزه با تروریسم برون مرزی و همچنین قاچاق مواد مخدر – یکی دیگر از دردسرهای دولت ایران – بوده است.

ایجاد پایگاه قانونی برای حملات مشترک علیه تندروهای اسلامی و قاچاقچیان مواد مخدر با فعال شدن همکاری نظامی – فنی دو کشور همراه خواهد شد. در هفته گذشته، ایران و پاکستان در تنگه هرمز ، تنگه مهم راهبردی ، رزمایش مشترک نظامی – دریایی را آغاز کردند.

ولادیمیر سوتنیکوف، کارمند علمی ارشد انستیتوی اقتصاد جهانی و روابط بین الملل آکادمی علوم روسیه، به نشریه «کامرسانت» توضیح داد : قرابتی که میان دو قدرت بزرگ منطقه آغاز شده، می تواند در چشم انداز موازنه قدرت در خاور نزدیک و خاور میانه تاثیر چشم گیری داشته باشد.

وی افزود: تا این اواخر، پاکستان به عنوان متحد کلیدی امریکا در آسیای جنوبی و ایران که دشمن اصلی امریکا به شمار می رفت، در جناح های مخالف با یکدیگر قرار داشتند. اما، بروز دشواری های روزافزون در مناسبات با واشنگتن، اسلام آباد را به توسعه همکاری های خود با بازیگران کلیدی منطقه ناگزیر می کند و در چنین موقعیتی، همکاری میان ایران و پاکستان که تا چندی پیش بی معنا می نمود، به واقعیت می پیوندد.
اخبار سیاست خارجی - تیک

 رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.