روز شمار كنكور 91 , سازمان سنجش

 

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش كشور با اشاره به نحوه پاسخگويي به سوالات به كنكوري‌هاي 91، دو روش پاسخگويي به سوالات را تشريح كرد.

حسين توكلي در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در توصيه به داوطلبان آزمون سراسري 91 در مورد نحوه پاسخگويي به سوالات، اظهاركرد: هر داوطلب مي‌تواند به دو روش نسبت به پاسخگويي به سوالات دفترچه عمومي و اختصاصي اقدام كند.

وي با اشاره به نحوه پاسخگويي به سوالات در روش اول، تصريح كرد: بر اساس اين روش داوطلب بايد تصور كند كه در دفترچه عمومي آزمون فقط 25 سوال زبان و ادبيات فارسي وجود دارد كه در ابتداي دفترچه عمومي درج شده است.

مشاورعالي سازمان سنجش آموزش كشور با بيان اينكه داوطلبان درابتدا در مهلت معين براي پاسخگويي به سوالات درس زبان و ادبيات فارسي اقدام كنند، اظهاركرد: بنابراين داوطلبان بايد ابتدا متن سوال‌ها را با دقت بخوانند و از ميان چهار گزينه پاسخ، صحيح‌ترين پاسخ را علامت بزنند.

توكلي افزود: در صورتي كه داوطلب پاسخ سوالي را نمي‌داند، مي‌تواند كنار آن سوال در دفترچه آزمون علامت گذارد و سپس به سوال بعدي پاسخ دهد و پس از پايان 25 سوال زبان و ادبيات فارسي بلافاصله نسبت به پاسخگويي به سوالات ديگر درس‌ها به همين ترتيب اقدام كند.‌

وي با بيان اينكه داوطلبان مي‌توانند پس از اتمام پاسخگويي به سوالات عمومي، به مرور سوالاتي كه پاسخ نداده‌اند بپردازند، تصريح كرد: با استفاده از اين شيوه داوطلب به اين جهت كه توانسته است به درصد مناسب از ديدگاه خود به سوالات پاسخ دهد، احساس رضايت از پاسخگويي مي‌كند.

توكلي افزود: با بكارگيري از اين روش ديگر داوطلب از همان ابتدا به ورق زدن دفترچه نمي‌پردازد، چرا كه ممكن است با ورق زدن تصادفا به سوالي برخورد كند كه پاسخ آن را نداند و از همان ابتدا دچار استرس شود.

مشاور عالي سازمان سنجش در توضيح روش دوم پاسخگويي به سوالات، گفت: بر اساس اين روش ممكن است داوطلبي علاقه‌مند باشد كه سوالاتي پاسخ دهد كه بهتر آن را آموخته است و آمادگي بيشتري براي پاسخگويي به سوالات آن درس دارد.

وي افزود: در اين صورت چنين داوطلبي بايد دقت كند كه پاسخ هر يك از سوالات را در پاسخنامه در مقابل رديف شماره سوال مربوطه درج كند.

توكلي با بيان اينكه بر اساس تجارب كسب شده ممكن است داوطلبان در درج پاسخ، رديف شماره سوال را اشتباه بگيرند، تصريح كرد: به اينگونه كه به پاسخگويي به سوالات از يك رديف بالاتر و يا پايينتر اقدام مي‌كنند و وقتي به انتهاي پاسخنامه مي‌رسند زماني متوجه اشتباه خود مي‌شوند كه ديگر فرصتي براي پاك كردند و دوباره علامت زدن وجود ندارد..../ایسنارپورتاژ
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
سامانه جامع مشاغل شهرری
برگزاری دوره های آموزشی حرفه ای توسط رایتک
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
قیمت لپ تاپ | قیمت تبلت | قیمت قطعات کامپیوتر
فال حافظ

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | جوش فلزات | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.