نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان گفت: امروز ما نبايد اهل ‌سنت را با عينك وهابيت نگاه كنيم، چون وهابيون اقليت كوچكي هستند.

 

به ‌گزارش فارس، حجت‌الاسلام عباسعلي سليماني در نشست علمي كاربردي مبلغان اعزامي به مناطق ويژه كه در سالن همايش‌هاي پژوهشگاه فرهنگ و علوم اسلامي قم برگزار شد، طي سخناني با اشاره به برخي از خصوصيات مبلغان اظهار داشت: مبلغان بايد خود را به اخلاق اسلامي به عنوان نخستين و اصولي‌ترين ويژگي هر مبلغ مجهز كنند.

وي در ادامه سخنان خود به بيان توصيه‌هايي براي مبلغاني كه به مناطق ويژه و مرزي كشور اعزام

مي‌شوند، پرداخت و افزود: نخستين مسئله‌اي كه مبلغان در اين مناطق بايد آن را رعايت كنند، حفظ حرمت افراد و گروه‌ها‌ست به‌ طوري كه حرمت هر فردي به تناسب انديشه اوست و بايد هر‌كسي را مطابق با افكارش پذيرا باشيم.

امام جمعه زاهدان تصريح كرد: هر‌چند ما در مواردي با اهل سنت اختلاف نظر داريم اما در بسياري از مسايل اشتراكات خاص داريم كه در تبليغ بايد آنها را بيشتر مدنظر قرار دهيم.

وي با تاكيد بر ضرورت آشنايي با فرهنگ و مردم‌شناسي منطقه تبليغي گفت: مبلغان پيش از اعزام بايد بررسي‌هاي لازم را در اين زمينه انجام دهند و با اطلاعات كافي به تبليغ بروند.

حجت‌الاسلام سليماني احترام ائمه جماعات، فضاي فيزيكي مسجد، التزام قلبي و عملي به اعتقادات اسلامي و توجه ويژه به نماز اول وقت را از جمله مسايلي عنوان كرد كه مبلغان بايد به آن اهتمام ويژه داشته باشند تا بتوانند اعتماد مردم را جلب و معارف الهي را بين آنان ترويج دهند.

*مباحث قابل طرح در جمع اهل سنت

وي در ادامه سخنان خود تفسير مباحث اخلاقي و عرفاني قرآن كريم، بيان سيره عملي، رفتار و

معجزات نبي‌ اكرم‌ (ص)، بيان مطالبي پيرامون معاد و مهدويت با محوريت گسترش عدالت و عمران و آباداني، تفسير نماز و مباحث اخلاقي و اجتماعي را از جمله مسايلي عنوان كرد كه مي‌توان در برخورد با افراد اهل ‌سنت به آن پرداخت.

امام جمعه زاهدان اضافه كرد: هر‌چند شيعه و سني در بسياري از موارد داراي مشتركاتي هستند، تنها در چند مورد اختلاف دارند اما در برخورد با اهل سنت نبايد زياد به مسايلي همچون خلافت، مخالفت با صحابه و همسران پيامبر (ص) پرداخته شود.

وي يادآور شد: امروز بزرگان تشيع، مسلمانان را از توهين به يكديگر نهي كرده و بر آن تاكيد دارند اما مشاهده مي‌شود كه سهل‌انگاري برخي افراد در نگارش كتب يا ساخت فيلم، عواقب سنگيني را در پي ‌دارد، به‌ طوريكه چندي پيش يكي از مسئولان كشوري كتابي در بررسي انقلاب اسلامي ايران نوشت ولي اين مطالب نا‌خودآگاه به سمت صدر اسلام رفته و موجب توهين به برخي از افراد آن زمان شده بود كه تبعات سنگيني در پي‌ داشت.

نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان يادآور شد: هر‌چند اين كتاب در تهران چاپ شد ولي حتي به قم هم نرسيد اما در ايرانشهر توزيع شد.

حجت‌الاسلام سليماني در بخش پاياني سخنان خود در پاسخ به سؤالي در خصوص عملكرد وهابيت گفت: امروز ما نبايد اهل‌ سنت را با عينك وهابيت نگاه كنيم چون وهابيون اقليت كوچكي هستند.

*جوانان اهل سنت ولايي هستند

وي يادآور شد: امروز بسياري از جوانان اهل‌ سنت مخالف ظلم‌ستيزي و موافق اصول عدالت‌خواهانه ايران و رهبري بوده و در تفكر سياسي كاملا ولايي‌ هستند.

حجت‌الاسلام زادهوش معاون فرهنگي و تبليغي دفتر تبليغات اسلامي نيز در اين همايش طي سخناني كوتاه با اشاره به نقش انقلاب اسلامي ايران در بيداري ملل مختلف و تحولات منطقه گفت: امروز ايران اسلامي با محوريت رهبري هر روز قدرتمند‌تر مي‌شود و دشمنان آن با شكست مواجه مي‌شوند.

وي افزود: امروز مبلغان بايد با هوشياري كامل مسايل اطراف خود را رصد كنند و با تسلط كامل به ترويج آموزه‌هاي ديني و تبليغ معارف الهي بپردازند.../فارسرپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.