صبح امروز در جلسه علنی شورای شهر تهران، طرح نامگذاری و تغییر نام برخی پل‌ها و دوربرگردان‌ها به نام استان‌های کشور رای نیاورد.
 
به گزارش ایسنا، صبح امروز در نود وهفتمین جلسه علنی شورای شهر تهران بررسی طرح نامگذاری و تغییر نام برخی از خیابان‌ها مورد بررسی قرار گرفت.
 
در این جلسه قرار بود نام پل و برخی از دوربرگردان‌های محدوده بزرگراه امام علی(ع) به نام استان‌ها تغییر یابد که سرخو عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر با بیان اینکه به هیچ عنوان موافق تغییر نام برخی پل‌هایی که به نام شهدا نامگذاری شده است، نیستم، گفت: تغییر نام در هفته دفاع مقدس نباید صورت بگیرد.
 
همچنین سالاری رییس کمیسیون معماری و شهرسازی نیز اظهارکرد: چرا باید نام پل سبلان به نام استان زنجان تغییر پیدا کند، این در حالی است که یک دوربرگردان در منطقه هفت قرار است به نام سبلان نامگذاری شود.
 
وی خطاب به شاکری گفت که آیا شما در جلسه تعیین نام‌ها بوده‌اید یا خیر؟
 
همچنین سروری نیز با بیان اینکه نامگذاری برخی از خیابان‌ها به نام استان اقدام قشنگی است، گفت: اما در مورد برداشتن نام برخی از شهدا، باید بازنگری صورت بگیرد یا اینکه در صورت حذف نام شهید از پل، جایگزینی برای آن در نظر گرفته شود.
 
مختاباد نیز در ادامه بررسی طرح نامگذاری گفت: در راستای وحدت ملی و وفاق این نامگذاری‌ها انجام شده است و مقرر شده بود که برای زیباسازی هرچه بیشتر، نمادهای استان‌ها نیز بر روی این پل‌ها نصب شود.
 
همچنین علیرضا دبیر نیز در انتقاد به وعده‌های برخی از شهرداران برای تغییر نام خیابان‌ها گفت: تغییر نام و نامگذاری خیابان‌ها و معابر جزو اختیارات شورای شهر است و شهرداران نباید به مردم قولی در این رابطه بدهند.
 
وی با بیان اینکه پیشنهاد می‌کنم این طرح نامگذاری به کمیسیون مربوطه برگشت داده شود، ادامه داد: از آنجایی که در نظر داریم نام خیابان‌ها را مزین به نام استان‌ها کنیم، بهتر است تدابیری اندیشیده شود تا در استان‌های مربوطه، خیابانی به نام تهران نامگذاری شود.
 
مجتبی شاکری نیز در دفاع از این طرح گفت: برخی از خیابان‌های تهران که مزین به نام شهدا است، مصوبه شورای شهر ندارد و تغییر این نام‌ها خلاف قانون نیست.
 
وی با بیان اینکه در این نامگذاری سعی داشتیم ایران را در دامن امام علی (ع) تصور کنیم، گفت: باید هزینه‌هایی نیز پرداخت شود.
 
دوستی عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل نیز با بیان اینکه با تغییر نام شهدا با هر عنوانی مخالف هستم، گفت: نام بسیاری از استان‌ها بر بلوار و خیابان‌های تهران نقش بسته است و پیشنهاد می‌کنم 30 بوستان یا فرهنگسرا در این رابطه نامگذاری شود.
 
وی گفت: نامگذاری دوربرگردان‌ها به نام استان‌ها کار درستی نیست چراکه دوربرگردان جزو معابر محسوب نمی‌شود.
 
معصومه آباد عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری نیز با بیان اینکه تقاضاهای زیادی برای نامگذاری معبری به نام شهدای محلات داشته‌ایم، گفت: پیشنهاد نامگذاری نام یاران امام علی را ارائه می‌کنم و پیشنهاد می‌شود این طرح نامگذاری به کمیته مربوطه برگشته و روی نامگذاری پل‌ها به نام یاران امام علی (ع) تاکید بیشتری صورت بگیرد.
 
چمران نیز در پایان با طرح این سوال که چرا باید نام شهدا عوض شود، گفت: پیشنهاد می‌شود این طرح به کمیته مربوطه بازگشته و مجددا مورد بررسی قرار گیرد.
 
به گزارش ایسنا، در پایان جلسه، با رای اکثریت اعضا، طرح نامگذاری و تغییر نام برخی از پل و دوربرگردان‌های به کمیته مربوطه برگشت داده شد.


رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.