153851-490703.jpgآزمایشگاه امنیت کسپرسکی هشدار داد که حملات بدافزار جاسوسی Miniduke دوباره بازگشته و طیف وسیعی از کاربران را هدف قرار داده است.

به گزارش فارس، این شرکت امنیتی حملات بدافزار Miniduke را در سال 2013 هشدار داده بود و در این حملات، دولت‌ها بیشتر قربانی این نرم افزار جاسوسی بودند.

بنیان گذار و مدیرعامل کسپرسکی در خصوص این بدافزار می گوید: از نویسندگان این بدافزار تعجب می‌کنیم که در دهه اول  2000 برای مدت زیادی در خاموشی بسر می بردند، سپس به یکباره فعال و عضو گروه های پیچیده از مجرمان سایبری دنیا شدند. نویسندگان این بدافزار قدیمی در گذشته در ایجاد بدافزارهای پیچیده بسیار موثر عمل می کردند ولی در حال حاضر مهارت‌های آنها در  در جنگ با sandboxهای پیشرفته‌ای است که از هدف قرار دادن سازمان‌ها و نهادهای دولتی و موسسات تحقیقاتی چندین کشور جلوگیری می‌کند.

اخیراً کسپرسکی خبرهایی را در مورد حملات جدید این بدافزار منتشر کرده است و گمان می رود که این بدافزار مورد استفاده سازمان های مجری قانون باشد.

محققان آزمایشگاه کسپرسکی دریافته‌اند که نوع قدیم بدافزار miniduke که از سال 2013 نصب شده‌اند هنوز در برخی کشورها فعال هستند و برخی موسسات و سازمان‌های دولتی را هدف قرار می دهند. این نرم افزار به علت وجود ویژگی های غیرمنتظره، قربانیان غیرمنتظره نیز دارد.

اما دو احتمال در مورد این بدافزار وجود دارد. یکی آنکه پلتفرم بدافزار Botgenstudio که در Miniduke استفاده می شود به عنوان نرم افزارهای جاسوسی دولت ها مانند نرم افزار دسترسی از راه دور شرکت hacking team جهت استفاده قانونی به‌کار می‌رود.

احتمال دیگر آن است که توسط گروه‌های زیرزمینی و کسب و کارهای مختلف جهت جاسوسی از رقیبان استفاده می شود.


رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.