معاونت حقوقی رییس جمهور و وزارت آموزش و پرورش در خصوص آموزش حقوق به دانش‌آموزان تفاهم نامه امضا کردند.
 
به گزارش ایسنا، متن این تفاهم نامه به شرح زیر است:
 
با عنایت به ضرورت آگاهی عمومی به ویژه کودکان و نوجوانان از حقوق وتکالیف خویش با توجه به نقش موثر آموزش و پرروش در ترویج و نهادینه سازی آموزش مفاهم حقوقی و نیز با عنایت به تاکید ریاست محترم جمهوری مبنی بر اهمیت آموزش شهروندی در سطح جامعه و سطوح مختلف تحصیلی و در راستای تحقق اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تفاهم‌نامه زیر بین معاونت حقوقی رییس جمهور و وزارت آموزش و پرورش منعقد می‌شود:
 
1-وزارت با همکاری معاونت نسبت به تهیه و تدوین منشور حقوق دانش آموزی و راهنمای برنامه درسی درباره حقوق وتکالیف دانش آموزش و معلمان مبتنی بر آموزه‌ها و معارف اسلامی اقدام و پس از تصویب در شورای عالی اموزش و پرورش برای اجرای شدن آن برنامه‌ریزی می‌نماید.
 
2-وزارت با همکاری معاونت نسبت به شناسایی و تبیین نیازها و مفاهم آموزش‌های حقوقی و حقوق شهروندی با تاکید بر نیازهای پایدار آموزش حقوقی و نیز گنجاندن آنها در منابع آموزشی و کمک آموزشی متناسب با ویژگی‌ها و نیازهای دانش‌آموزان در دوران مختلف تحصیلی و با رعایت موازین آموزشی و تربیتی اقدام می‌نماید.
 
3-ضمن تاکید بر ضرورت همگانی شدن آموزش حقوق، معاونت از طریق تامین منابع علمی و همکاری‌های پژوهشی و کمک در تجهیز منابع مالی در تهیه مواد و بسته‌های آموزشی و کمک آموزشی برای دانش آموزان معلمان، والدین و خانواده‌ها با وزارت همکاری و مشارکت خواهد کرد.
 
4-وزارت با مشارکت علمی و پژوهشی معاونت،‌برنامه‌ریزی و اقدامات لازم را برای دانش افزایی و توانمندسازی مدیران،‌معلمان و مربیان مدارس در زمینه آموزش حقوق و تکالیف و حقوق شهروندی معمول خواهد شد و از تمام ظرفیت‌ها به ویژ ه ظرفیت دانشگاه فرهنگیان، مراکز تربیت معلم و آموزش‌های مجازی استفاده موثر خواهد کرد.
 
5-معاونت تلاش خود را برای استفاده از کلیه امکانات موجود به ویژه رسانه ملی و استفاده از ظرفیت بخش‌های خصوصی و عمومی و دولتی برای تحقق مفاد این تفاهم‌نامه انجام خواهد داد.
 
6-وزارت و معاونت در کار گروهی شیوه‌های نهادینه کردن و احترام به حقوق و آموزش عمومی حقوق شهروندی را مورد بررسی قرار داده و ضمن تعیین گام‌های اجرایی معیین برای اهداف تعیین فوق در برنامه‌ها و اقدامات آموزش و پرورش بر میزان پیشرفت علمی این اهداف نظارت خواهد کرد.


رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.